Proč se vůbec zajímat o osobní rozvoj?

Toto byla poznámka k poslednímu příspěvku, který bych chtěl řešit, protože je to velmi častý problém související s osobním růstem:

Proč se vůbec zlepšovat Narodili jsme se. Zemřeme. Všechno ostatní sdílí stejný osud. Tak proč se má tento boj zlepšit? Jaké je použití? Očekávání může vést pouze k utrpení, pokud ho nedosáhneme. Proč ne jen vést život bez očekávání a čekat, až co nastane?

Kamarád Jim dosáhl prvního místa. Jasně! A co dál? Nyní nastaví své cíle na vítězství mistrovství mluvení v celé galaxii? Ok, dejme mu první místo. A pak co?

Má se někdo pokusit žít život bez cíle, konkurence, zlepšení? Dělat věci intuitivně bez očekávání. Není to snad ten vytoužený mír? Není to to, co skutečně přichází?

Nemusíte si stanovovat cíle ani se snažit sami sebe zlepšit. Osobní růst je vědomá volba, která je zcela na vás. Tato webová stránka si klade za cíl pomáhat těm, kteří učinili nebo kteří tuto volbu chtějí učinit. Nebylo by moc účinné, aby osoba mimo tuto skupinu navštívila naši webovou stránku. Pro takové lidi bych místo toho doporučil jinou stránku s jinými články, což je další logický krok pro ty, kteří jsou hotoví a připraveni na věčný klid.

Dobře, tak to byla moje malá strana, která se trochu vyjadřuje … Opakuji otázku: Je proces sebe zlepšení v konfliktu s dosažením vnitřního míru?

Moje odpověď: Vůbec ne. Oba se ve skutečnosti nacházejí na stejné cestě. Jeden termín pro tento stav bytí se nazývá žijící v dharmě. Když jste v tomto stavu, zjistili jste svůj účel v životě a žijete vědomě.

Vytvoření záměru, aby vaše budoucnost byla jiná nebo se vyvíjela lépe než vaše minulost, neznamená automatický konflikt s vaším vnitřním mírem. Co způsobuje vnitřní konflikt, je problém připoutání. Když se spojíte s výsledkem, snažíte se ovládat něco, co není zcela pod vaší kontrolou, ztratíte pocit klidu. Ale když můžete vytvořit dílo, a pak můžete v budoucnosti pokračovat vlastní cestou bez jeho ovlivňování, zažijete obrovský růst a pozitivní změny, aniž byste ztratili svůj pocit vnitřního míru.

Dám vám jednoduchý příklad. Při vytváření tohoto webu a při psaní příspěvků do blogu je mým primárním záměrem pomáhat lidem růst. Pro mě to je ve stavu dharmy. Současně se však také odděluji od toho, že potřebuji nějaký konkrétní projev. Mám v úmyslu, co chci, ale zůstávám otevřený a přijímám všechny možné výsledky. Někteří lidé, kteří čtou tento blog, mu mohou pomoci velmi; jiní mohou být zcela nedotčeni nebo mohou nesprávně interpretovat to, co píšu. Ta část je mimo mou kontrolu. Pokud budu příliš připoután k tomu, jak ostatní reagují, nikdy nebudu schopen zažít mír. Věří, že musejí ovládat to, co nemohou kontrolovat. To je recept na stres a vyčerpání.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů