Velké, košaté a odvážné cíle – 2. část

Optimální strategie pro investování do vašeho života bude zahrnovat selhání. Přemýšlejte chvíli o finanční investici. Pokud přijmete strategii, která 100% zaručuje, že nikdy neztratíte peníze, bude to z dlouhodobého hlediska optimální? Zdaleka ne. Ve skutečnosti, jelikož jste nemohli investovat do ničeho, protože nic není skutečně bez rizika, neměli jste vůbec žádný zájem investovat, takže samotná inflace způsobila ztrátu peněz. Stejný účinek nastává ve vašem fyzickém těle. Pokud nikdy nezatížíte vaše svaly, abyste se posunuli nad rámec svých současných schopností, nebudete se zdržovat na stejné úrovni vašich sil a už vůbec nebudete silnější – v průběhu času skutečně oslabíte.

A to je to, co se stane s lidmi, kteří se nikdy nepodílejí na tom, aby přijali cíle, které je skutečně napadají. Stávají se časem mentálně slabšími, ztrácejí stále více svých schopností.

Zamyslete se nad svým životem na okamžik a zvažte dobu, kdy jste opravdu sami sebe postavili před pomyslnou porotu, bez ohledu na to, zda jste úspěšně dosáhli požadovaného výsledku nebo ne. Jací byste byli dnes, kdyby se tyto zkušenosti nikdy nestaly? Byli byste silnější nebo slabší?

Stanovení cíle a nedosažení tohoto cíle nemusí být považováno za otřesnou věc, které je třeba se vyhnout za každou cenu. Při selhání v podobě snížení váhy zvedané činky je vaším cílem každé zvednutí. Úder do selhání je v konečném důsledku tím, co vám pomáhá zesílit. Váhový zvedák netrpí touhou zasáhnout tuto hranici, rozhodne se nechce držet jen s hmotností 10 liber, ale mohou nastat potíže, protože 100 liber už je příliš těžké. By bylo hloupé se vzdát. Stejně tak se nemusíte zneklidňovat za své vlastní selhání v životě, když narazíte na jednu z těch závaží, které se vám zdaleka nezdá. Jednoduše se ujistěte a jděte na trochu lehčí váhu a nakonec budete dostatečně silní, abyste zvládli to těžké. Nevěřte, že právě proto, že v současné době nemůžete zvednout určitou váhu, která je příliš těžká pro vás (nebo dosáhnout cíle, který je pro vás příliš náročný), že to tak zůstane vždy, nebo že celý proces musí být neodmyslitelně stresující a musí skončit zklamáním. Naučte se milovat sami sebe.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů