Velké, košaté a odvážné cíle

Měli bychom si nebo bychom si neměli nastavovat velké, košaté a odvážné cíle, kdy úspěch není zdaleka jistý?

Jsem velmi vděčný za existenci lidí, kteří si nastavují velké cíle. Moje země (USA) by jinak neexistovala. Ani moje město, moje rodina, naše počítače, internet, snídaně, den Díkůvzdání nebo různé svobody, které dnes máme. Mnoho lidí, kteří jsou blízko mě, by bylo mrtví, pokud by nebylo existence lidí fungujících na pohon „nerealistických“ cílů.

Pokud by měl Hitler nastaveny velké cíle a neexistoval by stejně silný brankář jako Winston Churchill na vaší straně, mnoho toho z vás nezbude. Osobně bych raději viděl mnohem víc Winston§ Churchillů nebo žen jako Matka Tereza nebo Stephena Hawkinga, kteří se snažili i když občas neuspěli, ale pustili do něčeho, do čeho se před nimi vůbec nikdo nepokusil.

Pokud nastavíte velký cíl a neuspějete, něco se naučíte. Pokud nastavíte velký cíl a uspějete, získáte výsledek cíle, a naučíte se něco velkého. Pokud vůbec nenastavíte jasný cíl, nezískáte nic a nenaučíte nic. Na tomto procesu, který je stresující a mírumilovný, není nic úžasného. Vytvoření takového stresu vyžaduje určitý způsob myšlení známý jako strach z neúspěchu, ve který bohužel mnoho lidí věří. Práce na velkých cílech je jako válcování smrti: Pokud je to rovnoměrné, vyhrajete trochu, a pokud sebou hodíte, vyhrajete hodně. Pokud se nepohnete, zemřete
a to hned. To je pro mě skvělé šance, sázka hodná toho, abych šel hrát.

Další stranou je, že většina lidí podceňuje, jaké cíle jsou pro ně skutečně „realistické“. Určitě někteří lidé nadhodnocují své schopnosti a padnou na tvář. Ale pokud nikdy nepřeceňujete své schopnosti příležitostným nastavením cíle, který je mimo vaši schopnost dosažení, nikdy nevyvíjíte dobrý pocit z vašich pravých schopností – nikdy tyto hranice nepřekonáte – takže riskujete, že celý život strávíte pod vlastním potenciálem. A bohužel to je to, co většina lidí dělá.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů