Chápejte dobrodružství jako dárek

Než se pustíte na nějakou cestu, položte si otázku, má tato cesta smysl? Pokud je odpověď ne, dozvíte se to, a pak budete muset zvolit jinou cestu. Problémem je, že se nikdo na tuto otázku neptá. A když si člověk konečně uvědomí, že si vzal cestu beze smyslu, cesta je připravená ho zabít.
– Carlos Castaneda

Čím hlubší je smutek ve vašem já, tím více si radosti můžete užít. Není to pohár, ve kterém je vaše víno? Ten pohár, který byl vypálen v peci? A není to loutna, která uklidňuje vašeho ducha? Dřevěná loutna, která byla vydlabána noži?
– Kahlil Gibran

Nečinnost vyvolává pochybnosti a strach. Aktivita vytváří důvěru a odvahu. Pokud si chcete podmanit strach, neseďte doma a nepřemýšlejte o tom. Jděte ven a vymyslete si smysluplnou činnost.
– Dale Carnegie

Když vytvoříte pocit vašeho skutečného záměru v životě, můžete začít cítit nesoulad mezi vaší současnou životní situací a tou, kterou si představujete. Tyto dva světy se vám mohou zdát natolik odlišné, že si nemůžete mentálně představit, jak si mezi nimi vytvořit most. Jak můžete vyvážit realitu s vědomím vašich závazků v rámci třírozměrného světa, jako je vydělávání peněz, zaplacení účtů a daní, potěšení svého šéfa, zvýšení úrovně vaší rodiny a udržování společenských vztahů s lidmi, kteří ani nemají vztah k tomu, aby se ztotožnili s vaším přechodem od současného stavu k nové vizi, s níž se tak moc chcete pohnout vpřed? Celá řada nových strachů se může objevit v souvislosti s tímto zdánlivě nemožným posunem. Jak budete podporovat sami sebe? Co se stane s vašimi vztahy? Nepodvádíte náhodou sami sebe?

Nejlepší rada, kterou vám mohu dát, je zapomenout na pokus o stavbu mostu. Zaměřte se místo toho na samostatné zahájení procesu projevování nové představy o sobě od začátku, jako by to byla zcela samostatná nit ve vašem životě. Pokud to způsobí dočasný nesoulad ve vašem životě, udělejte to tomuto faktu navzdory. Předpokládejme například, že v současné době pracujete jako rozvodový advokát, ale vaše odvaha vám říká, že stejně musíte opustit takovou kontrastní práci. Představujete si, že vášnivě vyučujete páry, jak uzdravovat své rozbité vztahy. Nedokážete si sám sebe představit dokonce ani za zkušeného právníka, který by se snažil hovořit o zdravých vztazích, a to nejdůležitější, nevidíte reálnou možnost, jak v této nové kariéře slušně vydělávat. Mezi touto novou vizí a praktickou skutečností je příliš velké odpojení. Takže místo toho, abyste se snažili překlenout tyto mezery, začněte budovat svou novou vizi úplně od začátku v jakémkoli čase, i když je to jen jedna hodina nebo dvě každý týden. Pokračujte v pravidelné práci advokáta, ale ve svém volném čase začněte anonymně zasílat na portály lidských vztahů, jak vztahy léčit. Použijte oratorní dovednosti, které jste si osvojili jako právníci a začněte hovořit s malými skupinami o léčebných postupech. Možná vytvoříte nové webové stránky a začněte psát a zveřejňovat články o vaší nové vášni. Nemusíte zakrývat skutečnost, že jste právník, ale nebojte se překlenout tyto dva světy. Žijte v paradoxu. Jen začněte rozvíjet nové věci a nechte ty staré chvíli volně běžet.

Co se stane je, že budete rozvíjet dovednosti ve svém novém podnikání a nakonec budete moci sami sebe podporovat, i když nevíte, jak to hned udělat. Možná neuvidíte způsob, jak se nyní v nové představě podpořit. To je v pořádku. Každopádně začněte a dělejte to jen tak, aniž byste se výrazně zajímali o to, jak vaši novou aktivitu změnit na kariéru na plný úvazek. Trpělivě počkejte na jasný okamžik; nakonec najdete způsob, jak vše efektivně zrealizovat. Pak, až bude správný čas, budete moci klidně opustit starou kariéru a soustředit veškerou svou energii na novou. V určitém okamžiku se budete moci plně věnovat své nové zálibě. Vášeň pro vaši novou práci nakonec přemůže strach z toho, že se zbavíte svého starého zdroje stability. Takže místo toho, abyste se snažili přeměnit vaši starou kariéru na novou, stačí začít budovat nový proces a nechte ten starý postupně vyblednout. Dokonce i když můžete investovat pouze hodinu týdně do svého nového podnikání, pravděpodobně zjistíte, že tato hodina je pro vás více smysluplná než všechny ostatní hodiny dohromady a že vás vášeň povede k nalezení cesty, jak postupně navýšit počet hodin, dokud se nenaplní většina vašich dnů. Nejdůležitější je začít tím, že popíšete svou novou představu o svém každodenním životě, a to i přesto, že to můžete udělat pouze v malém měřítku.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů