Nalezení čerstvých mozků

Pokračování k poslednímu příspěvku …

Kde najdete lidi vhodné k následování?

Myslím, že nejlepším místem je to prostřednictvím profesionálních profesních sdružení. Dobrovolnictví v takových organizacích je často dobrým způsobem, jak rozvinout příležitosti pro setkání s některými z nejúspěšnějších členů.

Průmyslové konference jsou také vynikající. Shledal jsem menší konference (asi 2000 lidí nebo méně) jako nejlepší. Pokud je konference příliš velká, je často příliš těžké najít ty správné lidi, a ti jsou obvykle zadáni. Ale na menších konferencích je to snadné – často najdeme průmyslové celebrity, kteří se jen tak oblékají, velmi rádi mluví s každým, kdo měl odvahu přijít.

Jak identifikujete osoby, které chcete následovat?

Najděte lidi, kteří již mají požadované výsledky. Často můžete získat dobrý obrázek o výsledcích někoho jen podle pověsti. Existuje nějaká pochybnost, že Will Wright, tvůrce Sim City a The Sims, je talentovaný herní návrhář? Nebo že John Carmack je zkušený programátor?

Nyní se budete muset vypořádat s méně známými lidmi ve vašem úsilí o následování lidí a ano existuje určité riziko nesprávného pochopení skutečných výsledků někoho, a tak je dobré snížit riziko následováním více lidí. Samozřejmě, některé výsledky jsou viditelně zřejmé, jako je tělo kulturistiky, psaní spisovatele nebo projev řečníka.

Když vše ostatní selže, podívejte se na úsměv. Rád se učím od lidí, kteří jsou skutečně šťastní.

Pokud však nemůžete získat jasný obraz o skutečných výsledcích osoby, neměňte je v oblastech, které nemůžete jasně vnímat. Být někomu vzorem není odměnou za dobrý úsudek – je to jen pomoc.

Jak se setkáváte s lidmi, kteří vás ještě neznají?

To může znít jednoduše, ale jděte nahoru a představte se. Toto je dovednost, kterou se člověk může učit, takže pokud se cítíte plachý, je potřeba trochu praxe. Mohli byste těžit ze čtení několika síťových knih, jako je kniha od Harvey Mackay Dig Your Well Before You´re thirsty. Před dvěma měsíci jsem se zúčastnil přednášky Susan Roane, která se označuje za Mingling Maven. Všichni měli v místnosti sedmi sekundový osobní úvod, a pak chodili po místnosti, kde se setkávali s lidmi.

Takže to pomáhá vybudovat některé základní dovednosti lidí, ale většinou to chvilku trvá. Před několika lety jsem se se svou manželkou zúčastnil místního vegetariánského festivalu. Zatímco jsme čekali, až řečníci začnou, viděli jsme, že Alicia Silverstone sedí na trávě ve stínu. Je to vědkyně, takže jsme nebyli překvapeni, že jsme ji tam viděli. Povzbudil jsem svou ženu, která vede časopis VegFamily, aby se představila a zjistila, jestli by měla zájem o rozhovor. Udělala to a za chvíli si povídala s Alicií a Alicia souhlasila s dalším telefonickým rozhovorem. O něco později jsme viděli Ed Begleye, Jr. stojícího za stromem. Hovořili jsme s ním a moje žena ho přesvědčila, aby souhlasil s rozhovorem. Alicia nakonec vstoupila do rozhovoru, ale Ed prošel.

Jak vytvoříte vztah s lidmi, se kterými jste se právě setkali?

Existuje mnoho schopností, které lze naučit vytvářet vztahy. Jedním z nejlepších je shoda a zrcadlení. To vyžaduje trochu praxe, ale je to velmi efektivní. Vyhledejte na Googlu téma „shoda a zrcadlení“ nebo „budování odkazů NLP“ a určitě najdete návody, jak to udělat. Najdete ji také v kterékoli knize o NLP.

Dalším jednoduchým způsobem, jak vytvořit vztah, který se skoro vůbec nevyužívá, je položit otázku: „Jak jste poprvé začal v …?“ – Jak jste poprvé začal jako herec? Jak jste poprvé začal mluvit na veřejnosti? Jak jste se poprvé pustili do podnikání? V 95% dostanete velice pozitivní reakci právě tím, že položíte tuto otázku a druhá osoba bude mít vždycky zajímavý příběh, který bude aktuální. Používám to celou dobu, když se setkávám s novými lidmi. A slyšel jsem pár skvělých příběhů. Vím, jak například desítky lidí začaly své softwarové / sharewareové obchody.

Je důležité tuto metodu používat upřímně a s respektem. Mohou být velmi silné a pokud jste neupřímný a manipulativní v tom, jak je aplikujete, pravděpodobně se Vám vyhnou. Seznamte se s lidmi a učte se od nich, protože se vám to líbí, ne proto, že jste se nuceni udělat to ze zoufalé touhy po surových datech v jejich hlavách.

Jaké otázky bych měl položit lidem, které chci následovat?

To je na tobě. Co chceš vědět?

Jedna z nejlepších otázek, která se vás zeptá, je však toto: „Co byste udělali, kdybyste byli já?“ Je zřejmé, že nejprve musíte druhou osobu seznámit s vaší aktuální situací a vašimi cíli. Ale otázka bude téměř vždy vyvolávat skutečně užitečnou a praktickou odpověď.

Jak důležití jsou lidé jako zdroje, na rozdíl od knih, webových stránek, technologií a dalších nelidských zdrojů?

Lidé jsou váš největší zdroj. Ve své knize Neomezená síla od Tonyho Robbinse se uvádí toto prohlášení jako jedno ze sedmi klíčových přesvědčení, co mají velmi úspěšní lidé společného.

V době, kdy jsem si ji poprvé přečetl, nesouhlasil jsem s tímto prohlášením, protože jsem cítil, že technologie nebo osobní dovednosti jsou o něco důležitější. Trvalo to několik let, ale nakonec jsem se dohodl s Tonym na tomhle. Představte si, co můžete dělat se všemi světovými technologickými zdroji nebo se všemi světovými informacemi, které máte k dispozici. Představte si, co byste mohli dosáhnout se všemi lidmi světa na vaší straně.

Něco dalšího?

Tak určitě. Kromě učení se od lidí je také užitečné, abyste se spojili s lidmi, kteří vědí něco, co byste mohli nakonec potřebovat. Nabízím jednoduchý příklad. I když jsem cestoval do mnoha měst v rámci USA, nikdy jsem cestoval mimo USA, dokonce ani do Kanady nebo do Mexika. Vím – je to docela smutné, že? Ale já alespoň znám mnoho lidí, kteří tak učinili (včetně mých rodičů a všech sourozenců – i můj bratr žije v Japonsku) a mám přátele, kteří žijí po celém světě. Takže pokud se někdy dostanu na cestu do zahraničí (což je jeden z mých cílů), mohu nejen dostat mnoho rad od lidí, kteří to udělali, ale můžu si také užít skvělý čas navštívením přátel a využitím kontaktů, kamkoli se jen podívám. Někteří z mých zákazníků se dokonce nabídli, že mi ukážou své rodné země, kdybych je někdy navštívil.

Kladný je jeden fakt. Protože žiji v Las Vegas, přichází ke mně celý svět. Mohu navštívit turistické destinace a setkat se s lidmi z celého světa (a pak vzít své peníze na pokerových stolech). A mohu navštívit sýrovou verzi New Yorku, Benátky, Paříže, dokonce i Promenáda Star Trek: DS9. 😀

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů