Nejneobyčejnější tajemství

Nejneobyčejnější tajemství od Earla Nightingale

Po dobu nejméně deseti let jsem vášnivý zájemce o informace o osobním rozvoji. Doslova je mám k snídani, protože často poslouchám audio programy při jídle. Jeden audio program, který jsem si nedávno vypůjčil z místní knihovny, je nahrávka od Earla Nightingale Nejneobyčejnější tajemství. Vlastním mnoho jeho nahrávek (Lead the Field je moje oblíbená), a proto se mně líbí i tato. Může to nějakou dobu trvat, zvyknout si na Earlův skutečně hluboký hlas, ale líbí se mi jeho upřímný styl – „Říkej to takové, jaké to je.“

Nejneobyčejnější tajemství je z roku 1988, ale zjistil jsem, že většina těchto myšlenek je nadčasová a i dnes stále platí. „Tajemství“ je jednoduše šest slov: stáváme se tím, o čem myslíme. To rozhodně není nová myšlenka. Earl ve skutečnosti jasně přiznává, že se to naučil z klasického díla Napoleona Hilla Myšlením k bohatství. A není to ani jedinečná myšlenka. Existuje mnoho knih, které byly rozšířeny na tomto konceptu, jako například Milionářský kurz od Marca Allena nebo kniha Jamesa Allena Jak člověk smýšlí.

Nicméně, ta myšlenka je skutečně jedna.

Jen málo lidí by mohl namítnout, že naše myšlenky ovládají naše činy a že naše činy (z velké části) řídí naše výsledky. Pokud uvažujete o tom jít nakupovat a rozhodnete se uskutečnit své myšlenky, vaše tělo si vyžádá oblek, a velmi brzy jste připraven jít nakupovat. Všechno to začíná myšlenkou. Ale to, co si lidé často neuvědomují, je, že máme sílu vědomě si vybrat naše myšlenky. Místo toho, abychom nechali naše mozky náhodně vybírat ze stejných myšlenek znovu a znovu, můžeme začít volbou, trávit čas přemýšlením o různých věcech. A pokud to budeme dělat důsledně, posuneme naše činy v nových směrech a tím získáme nové výsledky.

Myšlenky jsou jako semínka. Chcete-li různé výsledky v životě, budete muset přijít na to, které myšlenky jsou schopné dorůst těchto výsledků a které ne. Pak budete muset vědomě naplnit svou mysl správnými myšlenkami a vyřadit myšlenky nesprávné.

Například, pokud chcete rozjet své vlastní podnikání, mohu vám říci, které myšlenky jsou správná semena a která jsou ta špatná.

Mezi špatnými semeny, najdete následující myšlenky:

  • Začít vlastní podnikání je velmi riskantní. Mám rodinu, aby mě podpořila.
  • Je zde značná šance, že zkrachuji. Ještě nemám dostatek peněz.
  • Nemám ponětí, jak rozjet své podnikání.
  • Mám dobrou a stabilní práci. Proč bych si to měl kazit?
  • Ještě nejsem na vlastní podnikání připravený. Možná příští rok.

Je třeba zmínit, že neříkám, že tyto myšlenky jsou jednoznačně špatné. Jen říkám, že to jsou špatná semena pro možný výsledek zahájení vašeho vlastního podnikání.

Jinými slovy, výsledek zahájení vlastního podnikání nebude růst v půdě myšlenek výše uvedených. Ale jsou to ta správná semena, pokud nechcete začít svůj vlastní podnik; tato semínka vyrostou ve strom ve znamení celoživotního zaměstnance. Takže je pravděpodobné, že pokud skrýváte myšlenky podobné těm výše, poznáte právě teď sami v sobě zaměstnance. Není na tom vůbec nic špatného, jestli je to to, co chcete. Na druhou stranu, pokud jste právě teď zaměstnanec a chtěli byste rozjet své vlastní podnikání, ale vaše převládající myšlenky o podnikatelském nápadu jsou podobné těm nahoře, pak máte problém. Tato duševní semena nebudou plodit podnikání. Zachováte – li si tyto myšlenky, nikdy nerozjedete své vlastní podnikání. Je to stejné jako když zasadíte semena rajčete, také vám nikdy nevyroste vodní meloun.

Takže, jaké druhy myšlenek jsou těmi správnými semeny pro zahájení vlastního podnikání?

Zde jsou některé z nich:

  • Jistě, je to riziko, ale věřím v sebe sama a bez ohledu na překážky, které mi přijdou do cesty, překonám je.
  • Raději strávím svůj život tvrdou prací na budování svého podnikání, než abych budoval podnikání někoho jiného.
  • Pokud budu stavět vlastní podnikání, bez ohledu na to co stavím, pořád to bude moje.
  • Svoboda z toho, že jste svým vlastním šéfem, je pro mě nesmírně přitažlivá. Ta představa, že se mohu rozhodnout, jak strávím každou minutu svého času.
  • Mohu se dostat se svým příjmem jen tak daleko, jak běžný zaměstnanec. Pokud chci opravdu dosáhnout bohatství, musím začít s vlastním podnikáním.

I když myšlenky jako ty výše mohou být těmi pravými semeny pro zahájení vlastního podnikání, neznamená to, že výsadba správných semen je dostatečná pro růst celé rostliny. Stejně jako rostliny potřebují vodu a slunce, je třeba hodně tvrdé práce na vybudování podnikání. Ale ty správné myšlenky jsou prvním krokem. Jen používám nastartování nového podnikání jako jeden příklad. Mohl jsem stejně snadno použít skončení s kouřením, zhubnutí, ženění, atd.

Hlavním bodem, který se snažím udělat, je, že pokud se ocitnete v situaci, kdy chcete nové výsledky ve svém životě (tedy něco jiného, než to, co v současné době zažíváte), pak je prvním krokem prozkoumat vaše dominantní myšlenky, aby bylo zřejmé, zda jsou správná semena pro růst požadovaných výsledků. Šance jsou pravděpodobně lepší než 95%, takže pokud neděláte pokrok, pak pravděpodobně myslíte na špatné myšlenky a je třeba je nahradit novými. Například nestanete se nekuřákem tím, že myslíte stylem: „Odvykání kouření je těžké.“

Klíčový koncept k pochopení je, zda přesouvání svých myšlenek je vědomá a záměrná činnost. Neříkáte jen sami sobě: „Dobře, budu přemýšlet o rozjetí vlastního podnikání. To zní dobře.“ Musíte být mnohem aktivnější než jen toto. Musíte si dát stranou přibližně hodinu času, abyste byli zcela sami, sednout si s tužkou a papírem a přijít na ty správné myšlenky / semena, která potřebujete k myšlení, a pak je vědomě vtloukat do hlavy, znovu a znovu, dokud se nestanou dominantními nad starými myšlenkami. A pokud se snažíte, udělat velký posun ve svých výsledkách, pak je to něco, co budete muset udělat každý den.

Možná shledáte příklady výše zprvu obtížné. Když začnete přemýšlet o nových myšlenkách, nejčastější reakce je, že o nich budete hodně pochybovat. Takže pokud začnete přemýšlet o spuštění vlastního podnikání, vaše první představy se pravděpodobně nebudou zdát příliš atraktivní. Pak se ocitnete v myšlenkách o skončení s prací, od spolupracovníků se vám dostane negativní reakce, budete uvažovat o kancelářské politice, se kterou se musíte denně vypořádávat a najednou zjistíte, že jste znovu zpátky a přemýšlíte o špatných myšlenkách. To je normální. Ale použijte svou představivost k zatlačení pochybností a pokračujte v práci na vašem podnikání.

Vidíte, že nová realita funguje výborně, i když nemáte ponětí, jak by to mohlo fungovat ve skutečném světě. Na začátku to bude všelijaké, ale to se časem podá. Po asi 2 až 3 týdnech dělání těchto změn, začnete skutečně věřit novým myšlenkám. A to je okamžik, kdy začnete cítit nutkání přejít do akce. Ale na začátku, budete stále příliš plný pochybností jednat. To je v pořádku – důležité je nejprve dosáhnou bodu víry. Takže stačí být trpělivý sám se sebou a nechat svou fantazii vás vést. Jak řekl Albert Einstein, „Představivost je důležitější než vědomosti.“

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů