Neumím udržet tajemství

Dnes jsem se dozvěděl, že někdo zveřejnil odkaz na tuto stránku na fóru nezávislých hráčů. Takže vítejte, návštěvníci fóra.

Začal jsem utvářet tuto stránku teprve 1. října, takže jsem ji ještě ani oficiálně nezpřístupnil. Bylo to jen toto odpoledne, když jsem dokončil vytváření CSS stylů pro tento web, ale kromě tohoto blogu, tu ještě není žádný skutečný obsah. Před několika dny jsem sem umístil jen dočasnou verzi, protože jsem minulý týden dělal telefonický rozhovor a zmínil v něm tuto již brzy existující stránku. Tazatelka mě ujistila, že tento článek by neměl být zveřejněn po dobu nejméně jednoho týdne, a tak jsem jí řekl, že by bylo dobré, aby článek obsahoval i odkaz na tuto stránku, protože jsem věděl, že tou dobou už budu mít stránku alespoň otevřenou. Ale samozřejmě v tom všem měl slovo Murphy a článek s odkazem byl online už asi 48 hodin poté, co jsem zavěsil … předtím, než zde vůbec byla stránka.

Spěchal jsem, abych dal na web alespoň něco, tak aby se návštěvníkům neobjevilo jen „404 error“. Ale jeden odkaz z onoho článku ve skutečnosti nabádal zmínění tohoto odkazu ve svém blogu, což zvýšilo povědomí o odkazu a tím i o nezávislém herním fóru…vše před tím, než stránka byla připravena pro veřejnost. Nechtěl jsem oficiálně zveřejnit stránku, dokud neexistoval skutečný obsah, alespoň jeden či dva články. Dobře tedy…příliš pozdě.

Měl bych alespoň vysvětlit, o čem tento web bude. Ačkoli domovská stránka v současné době představuje novou knihu, kterou píši o softwaru a vlastním publikování, mé plány na tomto místě nemají nic společného se softwary nebo počítačovými hrami. Jen jsem sem dal knihu, abych poukázal na dočasný seznam, ale nakonec přemístím celou záležitost s knihou na svou vlastní stránku. Nicméně tato stránka bude o osobním rozvoji. Po více než pěti letech psaní článků, jsem zjistil, že osobní rozvoj bude jednou (na rozdíl od softwaru, marketingu a obchodních aspektech) nejvíce populární a lidmi nejvíce využívaný. Zjištěno na základě všech reakcí, které jsem kdy o něm získal. Některé z těchto článků byly spojeny až do té míry, že vytvářejí určitý druh obchodního styku.

Takže pokud nemáte velký zájem o čtení o osobním rozvoji, time managementu, vytvoření organizačního rámce, stanovení a dosahování cílů a o podobných tématech, pak Vás pravděpodobně tato stránka zajímat nebude. Osobní rozvoj je hlavní oblastí mého zájmu po více než deset let. Četl jsem doslova stovky takových knih a poslouchali mnoho stovek hodin audio programů, nemluvě o účasti na řadě seminářů. Takže tato stránka je mým nejnovějším vyjádřením mého hlubokého zájmu v oblasti osobního růstu.

Kromě používání této stránky jako odbytiště pro mé psaní, také pracuji na svých dovednostech mluvení na veřejnosti, protože chci případně expandovat do oblasti profesionálního mluvení. Ale dříve, než se to stane, musím překonat dvě překážky. Za prvé, musím vytvořit dostatečné množství unikátního materiálu. Takže začnu s několika bezplatnými články a vstupy do blogů, abych získal cit pro mé silné stránky v této oblasti, získal zpětnou vazbu a abych zjistil, jestli a jak lidé skutečně uplatňují své nápady. A za druhé, musím rozvinout své schopnosti jako řečník. Abych zapracoval na tom cíli, tak jsem se před čtyřmi měsíci přidal k Toastmasters International. Můj místní klub je nazýván Starmasters a nachází se v severozápadním Las Vegas. Ve skutečnosti, mám klubovou schůzku dnes večer, která se zaměří na improvizované mluvení. Existuje více než 10.000 individuálních klubů Toastmasters a 200.000 členů po celém světě. Už jsem se o hodně zlepšil díky té veškeré zpětné vazbě. V srpnu jsem se zúčastnil Toastmasters 2004 mezinárodní konference ve městě Reno, kde bylo hodně legrace, a setkal jsem se s dalšími členy z celého světa. Letos na podzim jsem se zúčastnil výroční soutěže v humorné řeči organizace Toastmasters a získal první místo ve svém klubu, a pak ještě jedno první místo v mé oblasti (má oblast je 5 klubů). Takže dne 23. října pokračuji v soutěžení na úrovni divize (moje divize je rozdělena na 5 oblastí, tedy zhruba polovinu Las Vegas), které se bude konat u kalifornského hotelu v centru Las Vegas.

Je to docela zvláštní rozjíždět softwarové podnikání během dne, a pak si na sebe vzít oblek, stoupnout si večer před lidi a rozesmát je. Mírný vývojář softwaru přes den…amatérský komik v noci. Opravdu si užívám různorodost myšlenek a miluji výzvu, kterou přinášejí.

Foto zdroj: Pixabay.com, autor Pezibear, CC0 Public Domain, volné pro komerční použití

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů