Jak během 20 minut objevit své životní poslání

Jak zjistit vaše skutečné životní poslání? Teď nemluvím o vaší práci, vašich každodenních povinnostech, nebo dokonce o vašich dlouhodobých cílech. Mám na mysli skutečný důvod, proč jste vůbec tady – důvod proč existujete.

Možná jste spíše nihilistou, který nevěří, že má nějaké poslání a že život má nějaký hlubší význam. To nevadí. Skepse k faktu, že máte poslání, nebrání jeho poznání. Nedostatek víry může proces poznání toliko prodloužit, takže pokud patříte mezi tyto lidi, pak pouze změňte číslici 20 v nadpisu tohoto článku na 40 (nebo 60, pokud jste skutečně tvrdohlaví). Pokud nevěříte ve své poslání, potom nejspíš nevěříte ani tomu, co píšu, ale stejně, v tomto případě riskujete pouze investici hodiny času.

Zde je příběh s Brucem Lee, který vytvoří základ pro toto malé cvičení. Jeden mistr bojového umění požádal Bruce, aby ho naučil vše, co ví o bojovém umění. Bruce zvedl dva šálky naplněné čajem a povídá. „Váš šálek, představuje všechno Vaše vědění o bojovém umění. Můj šálek, představuje všechno mé vědění o bojovém umění. Pokud chcete naplnit svůj šálek mými znalostmi, musíte ten svůj nejdříve vyprázdnit.“

Pokud chcete poznat vaše skutečné životní poslání, musíte nejdříve zbavit svou mysl všech těch falešných představ, které vám někdo vtloukal do hlavy (včetně myšlenky, že žádné poslání nemáte).

Takže jak na to? Existuje mnoho způsobů, z nichž některé jsou dosti spletité. Tady je jeden nejjednodušší, který zvládne každý. Čím více budete tomuto procesu otevřeni a čím více budete věřit, že funguje, tím rychleji dospějete k cíli. Pokud nebudete otevření, budete mít pochybnosti, budete si myslet, že je to všechno nesmyslná ztráta času, neznamená, že to nebude fungovat pokud se o to pokusíte – znovu říkám, že to v takovém případě zabere více času.

Musíte udělat následující:

1. Vezměte si čistý papír, nebo si otevřete nový soubor v textovém editoru (já preferuji druhou možnost, protože je pro mě rychlejší)

2. Napište si nadpis, „Co je mým skutečným životním posláním?“

3. Napište na otázku z nadpisu jakoukoli odpověď, které vám bleskne hlavou. Nemusí to být celá věta. Stačí třeba krátký slovní obrat.

4. Opakujte krok tak dlouho, dokud nenapíšete odpověď, která vás rozpláče. To je vaše poslání.

To je všechno. Nezáleží na tom, zda jste advokát, nebo inženýr, nebo kulturista. Některým lidem bude toto cvičení dávat perfektní smysl. Jiným bude připadat naprosto stupidní. Normálně to zabere 15-20 minut, než se vám pročistí hlava od všech zmatků a jakési sociální představy o tom co je vašim cílem. Z vaší mysli a vzpomínek budou přicházet nejrůznější falešné odpovědi, ale když konečně přijde ta pravdivá, budete mít pocit, jakoby k vám přicházela z úplně jiného zdroje.

Pro ty, kdo jsou velmi připoutaní k materiálnímu způsobu života, bude potřeba daleko více času k odfiltrování falešných odpovědí, pravděpodobně více jak hodina. Pokud ale vydržíte, pak po 100, nebo 200, nebo třeba 500 odpovědích, budete překvapeni odpovědí, která vám způsobí příval emocí, odpovědí, která vás srazí na kolena. Pokud jste to nikdy nezkoušeli, může vám to připadat hloupé. Neřešte to, a přesto to udělejte.

Při vašem postupu mohou některé odpovědi vypadat velice podobně. Můžete dokonce modifikovat předchozí. Potom můžete zamířit jiným směrem a vytvořit 10-20 odpovědí týkajících se jiného tématu. Toto je naprosto pořádku. Můžete zapisovat cokoliv vám stane na mysli když pokračujete v psaní.

V určitém bodě (běžně po 50-100 odpovědích), můžete mích chuť skončit. Můžete cítit potřebu vstát a s výmluvou jít dělat něco jiného. To je také normální. Překonejte tento odpor a pokračujte v psaní. Tento vzdor nakonec zmizí.

Můžete rovněž přijít na několik odpovědí, které způsobí mini-přísun emocí, ale které vás vysloveně nerozpláčou – jsou pouze kousek mimo. Zvýrazněte tyto odpovědi, tak aby jste se k nim mohli případně vrátit a vytvořit jejich modifikace. Každá odráží kousek vašeho poslání, ale samy o sobě nejsou kompletní. Když začnou přicházet odpovědi tohoto charakteru, znamená to, že se dostáváte do správného varu. Pokračujte.

Je důležité, abyste toto cvičení prováděli sami bez vyrušování. Pokud nevěříte, pak klidně začněte s odpovědí „Nemám žádné poslání“, nebo „Život nemá žádný význam“, a začněte z tohoto bodu. Pokud vydržíte máte stále šanci na dopracování se k cíli.

Když jsem sám dělal toto cvičení, trvalo mi asi 25 minut, a konečná odpověď měla číslo 106. Části konečné odpovědi (mini-přísuny) jsem měl v kroku 17, 39 a 53 a potom v krocích 100-106, kde byly postupně vylepšeny. Měl jsem taky pocit určitého odporu (chtěl jsem vstát a dělat něco jiného, očekávaje, že proces nebude fungovat, byl jsem netrpělivý a podrážděný) kolem odpovědí 55-60. Při odpovědi 80 jsem si udělal 2 minuty přestávku, zavřel jsem oči, relaxoval, vyčistil si mysl a soustředil se na další odpověď, která přijde – to mi pomohlo a odpovědi které přišly po této přestávce začaly být jasnější.

Toto byla moje konečná odpověď: Žít odvážně a s otevřenou myslí, vyzařovat lásku a soucit, probouzet v jiných tu nejlepší energii a ponechat tento svět v míru.

Když naleznete vaši vlastní jedinečnou odpověď na otázku proč jste tady, budete cítit, že ve vás hluboce rezonuje. Její slova na vás budou působit zvláštní energií a vy budete tuto energii cítit, kdykoliv si ji přečtete.

Objevení vašeho poslání je tou jednodušší částí. Tou těžší je držet se ho v každodenním životě a pracovat na sobě do fáze kdy toto poslání naplníte.

Pokud máte tendenci ptát se, proč toto cvičení funguje, dejte tuto otázku stranou do chvíle, než jej úspěšně dokončíte. Jakmile se tak stane, budete pravděpodobně mít svou vlastní odpověď. Když se zeptáte 10 různých lidí, kteří cvičení úspěšně dokončili, proč toto funguje, nejspíš dostanete 10 různých odpovědí přefiltrovaných přes jejich individualitu.

Samozřejmě, tento proces nebude fungovat, pokud skončíte před dosažením cíle. Můj odhad je, že 80-90% lidí by mělo konečnou odpověď najít během méně jak hodiny. Pokud jste skutečně zatvrzelí, možná to budete muset zkusit 5x, ale předpokládám, že takoví lidé prostě skončí předčasně (např. během prvních 15 minut) a nebo se vůbec nepokusí. Pokud však čtete tyto články (a neměli jste tendenci je prostě pominout), pak pochybuji, že patříte do takové skupiny.

Pokuste se o to! Přinejmenším zjistíte jednu z následujících věcí: vaše skutečné životní poslání, nebo to, že byste měli tyto články přestat číst. 🙂

 
Foto zdroj: Pixabay.com, autor Cathalin, CC0 Public Domain, volné pro komerční použití

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů