Hodnota důvěry – 2. část

Klíč k pocitu jistoty spočívá v citaci Alberta Einsteina: „Představivost je silnější než vědění.“ Dokonce i když vaše znalosti říkají, že očekáváte neúspěch, máte schopnost vědomě nasměrovat vaši fantazii, abyste překonali tento impulz a cítili jistotu úspěchu. Většina lidí nechává své představy běžet na samovolně, takže někdy vědí, že uspějí, ale také se obávají neúspěchu. Je to jako snaha jet autem se stlačenou brzdou i plynem současně. Chcete-li se cítit přesvědčivě, musíte se soustředit na to, abyste viděli pouze jeden výsledek, jeden z nich vystupující podle vašich nejlepších výsledků. Pokud se zajímáte o to znepokojující (psychicky nácvikové selhání), musíte okamžitě sundat nohu z této brzdy a soustředit se na plynový pedál. Bez ohledu na to, kolikrát jste se přistihli na pochybách, přemístěte prostě myšlenku do směru úspěchu.

Abyste se vyhnuli problému nadměrné důvěryhodnosti, nechte své rozhodnutí o podmíněném stavu důvěry podřizovat vaší logice a zdravému rozumu. Pokud máte pocit, že budete úspěšně pracovat na novém velkém projektu a využijete to jako omluvu k nedostatečné přípravě, je to mylné použití důvěry. Ale jsou chvíle, kdy jste udělali všechno, co můžete intelektuálně, a teď se musíte dostat do nejvíce emocionálně vynalézavého stavu. Kdykoli budete muset dělat pod tlakem, je vhodný čas, abyste se dostali do stavu důvěry: řeč, prodejní výzva, konkurz, rozhovor, zkouška apod.

Takže na jedné straně buďte opatrní, abyste se příliš nespoléhali na důvěru, abyste se šetřili tím, že ji využijete jako omluvu k odložení přípravy. Ale na druhou stranu je úžasné, jak daleko vás může dostat důvěra. Když jsem chodil na vysokou školu, často jsem neměl příliš mnoho času na přípravu na zkoušky, jak bych si přál. Ale byl jsem opravdu dobrý, když jsem se dostal do stavu jistoty úspěchu těsně před zkouškou, bez ohledu na to, jak dobře jsem se cítil intelektuálně. A tento stav důvěry byl často dost dobrý, abych mohl dobře fungovat, i když jsem sotva nastudoval materiál. Protože jsem očekával, že se mi vše podaří (prostřednictvím mé představivosti, nikoli mé znalosti), moje podvědomí našlo způsob, jak tuto vizi splnit. Často to bylo ve formě kreativních řešení. Například, když jsem absolvoval matematický test a nepamatoval si vzorec, který měl být použit k vyřešení určitého problému, mé podvědomí našlo alternativní způsob, jak vyřešit problém pomocí toho, co jsem věděl – protože jsem byl ve stavu úplné jistoty úspěchu, měl jsem co nejúčinnější přístup ke všem mým vnitřním zdrojům, včetně schopnosti řešit problémy způsobem, který jsem si neuvědomoval.

Důvěra není všelékem. Ale být schopen se cítit jistý úspěchem, vám může v mnoha směrech poskytnout obrovskou výhodu. Důvěra je často rozhodujícím faktorem při uskutečňování prodeje, uzavření obchodu, testování, získání dat, pronájmu či propagace nebo vytvoření týmu. A nedostatek důvěry vás může dostat do rozvráceného stavu, kde i přesto, že máte duševní prostředky k úspěchu, nemáte ani pokus – nepožádáte o prodej, zvýšení mzdy, datum atd. Někdy jen přivolání důvěry, je vše, co je zapotřebí k dosažení úspěšného výsledku.

Čeho byste mohli dosáhnout, pokud byste přidali nástroj důvěryhodnosti do svého arzenálu dovedností, vědomě nasměrovali svou představivost od vizualizace negativních výsledků a 100% se soustředili na vytvoření pocitu jistoty úspěchu?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů