Hodnota důvěry

Minulý večer jsem měl řeč s názvem „Hodnota důvěry“, který byl o tom, jak se mentálně dostat do stavu důvěry a cítit se jistý svým úspěchem, i když vaše znalosti naznačují, že byste měli očekávat selhání. Poskytování takového projevu představuje pro řečníka dodatečné zatížení, protože musí být provedeno s absolutní jistotou – jinak diváci snadno zjistí nesoulad.

Dokonce i když jste extrémně kvalifikovaní a nadaní, nedostatek sebedůvěry vám může zabránit v tom, abyste ve stresových situacích jednali co nejlépe. Například, pokud pracujete v prodeji. Jedna věc je si přečíst knihu a porozumět některým novým obchodnickým technikám, ale je zcela odlišné se skutečně vydat do akce a tyto techniky použít. Hlavním limitujícím faktorem není často nedostatek znalostí nebo praxe, ale spíše omezující víra, kterou nemůžeme při prvních několika pokusech očekávat – samo-naplňující proroctví.

Mluvení před publikem je skvělým příkladem. Mnoho lidí má znalosti a dovednosti k tomu, aby napsali řeč, kterou by se diváci mohli užít, a když svou řeč cvičí v soukromí, mohou dokonce odvést i slušnou práci. Ale postavte je před publikum – nebo dokonce jen navrhněte myšlenku – a rychle podléhají pocitům pochybností a starostí. Nicméně, pokud vezmete takové lidi na hypnotickou show na jevišti a oni jsou zhypnotizováni, půjdou na jeviště a podají svůj výkon nádherně a beze strachu, dokonce i bez zkoušky nebo připraveného materiálu. Ve stavu hypnózy nezískávají žádné nové dovednosti, ale mohou se ocitnout ve stavu, kde mají plný a neomezený přístup k jejich nejlepším vnitřním zdrojům. Jaké nové snahy byste mohli přijmout, kdybyste byli hypnotizováni k přesvědčení s absolutní jistotou, že se vše podaří?

V současné době můžete věřit, že důvěra je výsledkem historie úspěchu. Zatímco historie úspěchu jistě může zvýšit vaši důvěru, ve skutečnosti tuto historii skutečně nepotřebujete, abyste se cítili jistě. Důvěra je pocit jistoty, přirozeným vnitřním zdrojem, který lze kdykoli vyvolat.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů