I když očekáváte selhání, přejděte z obav do akce – 2. část

Druhým přístupem k budování odvahy je získání dalších znalostí a dovedností v oblasti vašeho strachu. Boj s obavami může být užitečný, ale pokud je váš strach z velké části důsledkem nevědomosti a nedostatku dovedností, můžete obvykle snižovat nebo eliminovat strach pomocí informací a školeními. Pokud se například obáváte skončit s prací a zahájit vlastní podnikání, i když byste opravdu rádi měli vlastní firmu, pak začněte číst knihy a přihlašte se na kurzy, jak začít podnikat. Buďte jedno odpoledne ve vaší knihovně a udělejte si výzkum předmětu vašeho podnikání nebo ho proveďte online. Připojte se k místní obchodní komoře a všem příslušným profesním organizacím ve vaší oblasti. Účastněte se konferencí. Budujte vztahy. Získejte pomoc mentora. Vybudujte své dovednosti až do okamžiku, kdy se budete cítit přesvědčeni, že byste mohli skutečně uspět, a tyto poznatky vám pomohou jednat mnohem odvážněji v okamžiku, když jste připraveni. Tato metoda je obzvlášť účinná, když velká část vašeho strachu je způsobena neznámým. Často jen čtení knihy na příslušné téma bude stačit k rozptýlení strachu, takže můžete podniknout potřebné kroky.

Tyto dvě metody jsou mé osobní oblíbené, ale existuje mnoho dalších způsobů, jak se vypořádat s překonáváním strachu, včetně neuro-lingvistického programování, implozivní terapie, systematické desenzitizace a konfrontace se sebou samým. Můžete je prozkoumat prostřednictvím online vyhledávače, pokud se chcete poznat a pochopit tyto metody a zvýšit tak počet nástrojů, které vás zbavují strachu. Většina z nich může být snadno podávána sama (impozantní terapie je pozoruhodnou výjimkou).

Detailní postup, který používáte pro budování odvahy, není důležitý. Důležité je, abyste to vědomě udělali. Stejně jako vaše svaly budou atrofovat, pokud je nebudete pravidelně posilovat, bude vaše odvaha rovněž atrofovat, pokud se nebudete neustále provokovat a nepostavíte se strachu tváří v tvář. Při absenci tohoto druhu vědomého cvičení se automaticky ztratíte v těle i v mysli. Pokud nevyužíváte odvahu, posilujete svůj strach ve výchozím nastavení; střední neexistuje úroveň. Tak jako vaše svaly automaticky atrofují, když je nepoužíváte, zhroutí se vaše odvaha v nepřítomnosti vědomé kondice.

Teď to může znít příliš ponuře, takže je tady dobrý způsob, jak se na to podívat. Zvedání těžké váhy může být fyzickou zátěží, ale je užitečným nástrojem pro vznik silných svalů. Nepodívali byste se na činku o hmotnosti 45 liber a neřekli byste: „Proč bys měla být tak těžká?“ To je to, oč běží. Hmotnost je vaše vlastní myšlenka, nikoliv vlastnost samotné činky. Z tohoto důvodu se nedívejte na problém, kterého se bojíte, a neptejte se: „Proč bych se měl bát?“ Strach je vaší reakcí, nikoliv vlastností objektu vaší úzkosti.

Strach není tvým nepřítelem. Je to kompas, který vás upozorňuje na oblasti, kde musíte růst. Takže když v sobě narazíte na nový zdroj strachu, oslavte ho jako příležitost k růstu, stejně jako byste oslavili dosažení nového osobního úspěchu v posilování.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů