Nadšenci proti normálním

Někdy může být obtížné pro geeky a non-geeks (nadšence a normální) vyjít spolu, pokud jde o počítače. Existuje tak obrovský nedostatek porozumění běžným uživatelem v otázce, jak provádět úkoly, které my počítačoví nadšenci považujeme za základní. Efektivní používání počítače vyžaduje dost vysokou úroveň inteligence a dovedností, i když předpokládám, že to závisí na tom, jak definujete termín „efektivně“.

Od deseti let jsem ve spojení s počítači, takže je pro mě obtížné pochopit jednoduchou otázku, co by měl počítač umět pro lidi s nízkými nebo průměrnými počítačovými dovednostmi. Ze začátku jsem neměl silné technické dovednosti, ale v průběhu let jsem je rozvíjel … Ztratit je by bylo, jako kdybych ztratil jeden ze svých smyslů.

Skvělá věc o technických dovednostech je, že jsou všestranné. Vezměte si například tyto webové stránky. Před několika dní se na nich objevila chyba. Bylo to snadné opravit a mnozí z mých kolegů by zvládli udělat totéž a také by to považovali za snadné. Ale přemýšlejte o všech technických dovednostech, které považujeme za samozřejmé, abychom vytvořili poměrně jednoduché místo jako je toto. Registrace názvu domény. DNS. Konfigurace webového serveru Apache pro hostování nového webu. HTML. PHP. Vytváření formulářů. MySQL. CSS. Souborů FTP. SSH. Hledání, instalace a konfigurace skriptu pro tento blog. Neexistuje žádný způsob, jak by běžný člověk vůbec mohl začít zkoušet něco takového samo o sobě. Musí najít nadšence, aby to pro něj udělal. V některých případech to může být nákladově efektivní i pro nadšence, ale pokud máte technické dovednosti sami o sobě, je často mnohem rychlejší udělat něco sami než to zkoušet vysvětlit někomu jinému. Ale normální uživatelé jsou často svázáni mnoha omezeními v otázce toho, co mohou dělat, aniž by museli platit více, než je opravdu nutné. To je pravděpodobně důvod, proč tolik malých firemních webových stránek je špatně uděláno.

Jaké by bylo, kdyby se nějaký nadšenec ráno vzbudil a najednou ztratil všechny své technické dovednosti? Jakou kariéru by mohl vykonávat?

Je zajímavé, že když přecházím k psaní a mluvení jako k mé hlavní kariéře, dělám to velmi podivně. Zatímco mluvím nejméně 1-2krát za měsíc, abych si vybudoval dovednosti, věnuji se hlavně přidávání nového obsahu na tuto webovou stránku a budování online obchodů s informačními produkty. Nejprve bude spousta článků online (skvělá pro vyhledávače a odkazy). Pak hodlám vložit nějaký zvukový obsah volně ke stažení. Pak možná přijde podpora podcastingu. To vše je spousta děsivých funkcí. Myslím si však, že mé technické dovednosti mi dávají přednost v tom, že jiní mluvčí a spisovatelé něco takového tak snadno využít nemohou (pokud nemají spoustu peněz). Ale i prominentní mluvčí, kteří mají spoustu peněz ze svých internetových stránek, si často najmou někoho, kdo jim poskytne nadlimitovanou flashovou stránku nebo stránku, která není optimalizována pro vyhledávače, protože prakticky celý text se děje jako grafika a žádné tagy ALT nastartovat). Je velmi vzácné nalézt nevládního řečníka, který má dobře udělané webové stránky. Mnohé z těchto stránek nejsou aktualizovány, některé seznamy rozhovorů z roku 2002 a dřívějších.

Jaký bude přechod k práci v neprospěšné profesi, když to dělá podivně? Byl bych zvědavý, kdybych slyšel o nějakých lidech, kteří přežili takový přechod. A pokud ano, zajímalo by mě, jak využili své tvůrčí technické schopnosti ve své nové kariéře.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů