Nastavení vlastního chování

Jak bylo zmíněno v předchozím příspěvku, je zde několik způsobů, jak nastavit vlastní chování. Všechny mohou být podávány samostatně.

Odstraňte zdroj nežádoucího chování.

To je nejzávažnější přístup, ale může být rychlý a efektivní, když je čas se opravdu pohnout nebo když se jiné možnosti nezdaří. Pokud můžete identifikovat jeden nebo více zdrojů nežádoucího chování a odstranit je, chování zanikne. Například, pokud vaše tendence sledovat v jednom kuse televizi snižuje vaší produktivitu, zbavte se televize.

Odstraňte přínos nežádoucího chování.

Jedná se o mírnější formu výše uvedeného a je praktičtější. Zjistěte, proč je vaše chování špatné – jaký má okamžitý přínos? Pokud jste samostatně výdělečně činní a spíte do pozdních dopoledních hodin, pak je jednou z možných výhod, že čím déle spíte, tím jednodušší bude váš den, za předpokladu, že každý den přestanete pracovat ve stejnou dobu. Jedním ze způsobů, jak eliminovat přínos spánku do pozdních hodin, je dát si hodinovou kvótu pro práci každý den. Jakmile dosáhnete své kvóty, můžete přestat v daný den pracovat. Když vstanete dříve, skončíte dříve, takže není prospěšné, abyste do oběda leželi v posteli.

Najděte impuls ke změně své chování.

Ovládejte nežádoucí chování tak, že jej propojíte s externí značkou, například s určitou časovou periodou. Pokud budete jíst příliš mnoho nezdravé potravy a chtěli byste to zastavit, hoďte týdenní příděl nezdravých potravin tam, kam můžete vyhodit vše ostatní, a jezte zdravé potraviny dalších šest dní.

Přerušte vzorec chování.

Pokud máte potíže při kontrole vašeho e-mailu nebo surfování po síti příliš často během pracovního dne, přestavte toto chování tak, že skryjete ikony programů v některé nepohodlné složce na pevném disku, takže nemáte možnost na ně kliknout. Odstraňte vizuální signály, které vám nepřetržitě připomínají kontrolu e-mailu nebo surfování po webu. Nebo si ponechejte tyto ikony na ploše, ale nastavte je tak, aby odkazovaly na různé programy, takže kliknutím na ně spustíte jiný program. Určete, co způsobuje negativní chování, a zkratujte jej.

Zavádění nekompatibilního chování.

Zaveďte nové chování nebo události, které jsou v rozporu s nežádoucím chováním. Pokud máte špinavý domov, ale nemůžete ho vyčistit, pozvěte svého šéfa na večeři, za předpokladu, že by vás to motivovalo k vyčištění před domu před jeho příjezdem. Existuje mnoho kreativních způsobů, jak využít jiné osoby jako páku, abyste se přesunuli k akci.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů