Nastavení posteriorit – 2. část

Někdy je nastavování posteriorit velmi náročné. Jakmile dosáhnete pěkně vyváženého života, chcete pak začít nový velký projekt. Může být obtížné odebrat čas od ostatních aktivit, protože teď se vše zdá důležité. Měl jsem tento problém, když jsem začal psát svou knihu. Jedná se o velký projekt a v současné době ji investuji asi 40 hodin týdně. To je 40 hodin, které musím každý týden přesídlit, abych tento projekt dokončil – obrovské množství času.

Na začátku jsem se naivně jen snažil vtlačit psaní do mého již zaneprázdněného rozvrhu, aniž bych se vědomě rozhodl, jak 40 hodin odstraním. Poklesl jsem možná o deset hodin vědomě, a tak jsem se snažil stlačit 70 hodin aktivity do těchto 40. Zjevně to nefungovalo příliš dobře. Musel jsem si vědomě vybrat dalších 30 hodin, abych mohl vše stihnout, a to vyžadovalo těžké oběti. Některé z nich pocházely ze spánku, některé z rodinného času, ale většina z nich pocházela z jiných pracovních činností. Musel jsem začít předávat hodně obchodních příležitostí, které bych za normálních okolností využil. Musel jsem začít říkat ne mnohem častěji. Nyní prakticky každý týden musím odříci nejméně dvě nebo tři lákavé obchodní nabídky. V krátkodobém horizontu bude tato metoda relativně úspěšná, ale z dlouhodobého hlediska ani náhodou. Nikdy bych nedokončil svou knihu, kdybych řekl ano příliš mnohokrát. A nakonec je knižní projekt mnohem důležitější než součet všech těchto menších projektů, přestože se jeví jako velmi lákavé.

Můžete to vzít trochu opatrně, abyste věděli, co je pro vás důležité a co není. Předpokládejme například, že v současné době pracujete na plný úvazek a rozhodnete se začít podnikat. Mnoho lidí se bude snažit to udělat tím, že začne podnikání ve svém … ehm … volném čase a zároveň si bude chtít udržet svou práci na plný úvazek. A to určitě funguje pro některé lidi. Volný čas však ve skutečnosti neexistuje, takže co je přemístěno? Často je to rodinná doba, čas odpočinku nebo čas na cvičení. Takže pokud pracujete na svém novém podnikání ještě 2 hodiny denně, nejenže jste zvýšili celkový pracovní čas o 2 hodiny, ale také jste zkrátili dobu obnovy o 2 hodiny. A to často vychyluje život z rovnováhy a může vést k fyzickému a emocionálnímu překonání. Přiznávám se, že jsem občas důkladně obeznámen s touto situací.

Alternativním způsobem, jak tuto situaci zvládnout, je vzít ten extra čas pro váš nový obchod z vaší stávající pracovní doby. V závislosti na tom, jaké možnosti máte k dispozici, můžete zkrátit hodiny, přejít na práci na částečný úvazek, úplně ukončit současnou práci a pracovat na novém v nové práci na plný úvazek, používat časovou náročnost na prázdniny a dny nemoci. Každý den a každý týden lze využít malé časové mezery během vašeho běžného pracovního dne pro vaše nové podnikání apod. Zřejmě některé z těchto možností přinesou určitý příjem, ale pro mnoho lidí je to lepší volba než omezení volného času.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů