Otočte se směrem k úspěchu

Někdy se můžete setkat se situacemi, kdy víte, co byste měli dělat, ale je těžké se pustit do práce. Nebo jste možná schopni začít s nějakým úkolem, ale jednoduše se vám zdá, že nedokážete držet krok, abyste ho dotáhli až do konce. Pokud tento problém trvá příliš dlouho, budete svázáni s viditelně nepříznivým dopadem na celkovou míru své vlastní spolehlivosti. Můžete si začít myslet, že máte problém, jako kdybyste se nechtěli uspět.

Jedním z řešení tohoto problému je postupné se dostávání do kondice, které přichází ve dvou primárních formách: koncepce myšlení a chování. Koncepce myšlení se zaměřuje na ovládání toho, co si myslíte. Jedná se o kognitivní model úspěchu, který se spoléhá na předpoklad, že pokud si myslíte, že jde o správné myšlenky, přijmete ta správná opatření a získáte tak výsledky, které chcete. Mezi příklady patří mluvení nebo čtení pozitivní afirmace, vizualizaci pozitivní výsledek, transformační slovní zásoba (výběrem kladného slova popsat svou situaci na rozdíl od negativních slov, jako v „Užívám si skvělý den“), a některé formy rozjímání. A v mnoha situacích je koncepce myšlení velice efektivní, zvláště když jsou špatné myšlenky kořenem problému, například negativní postoj, který způsobí, že špatně charakterizujete lidi kolem sebe.

Koncepce chování vychází z modelu úspěšnosti v chování. Tento model předpokládá, že pokud správně provedete to důležité, dosáhnete požadovaných výsledků bez ohledu na to, jaké jsou vaše myšlenky. Konfigurace chování se zaměřuje na formování nových návyků jednání s malým zájmem o to, co si myslíte. Mnoho behavioristů se domnívá, že pokud přijmete správná opatření, ty správné myšlenky prostě přijdou. Příklady podmíněnosti chování zahrnují nastavování budíku, aby vás každé ráno probudil, což vám poskytne hmatatelnou odměnu za práci několik hodin přesčas.

Využil jsem obě formy koncepcí s velkým úspěchem. Před deseti lety jsem většinou myslel, že je to jen trénink. Dnes však zjišťuji, že úprava chování podle těchto koncepcí je pro mě účinnější a mnohem rychlejší. Jeden z problémů s myšlenkou podmíněnosti je, že pokud se vám nepodaří rychle učinit správná opatření, pak vaše chování může oddělit myšlenky, které se snažíte přijmout. Pokud se například pokoušíte přestat kouřit a zaměříte se na myšlení, že jste nekuřáci a deklarujete to každodenními tvrzeními, ale stále se mezi nimi zapálíte, posíláte smíšené zprávy a ty se vám pravděpodobně vrátí. Vaše pokračující chování je také potvrzením. Pokud se vám ale podaří přestat pálit jednu cigaretu od druhé, i když si myslíte, že jste stále kuřák, toto chování bude mít tendenci vyvolávat myšlenky, že jste nekuřák. Konfigurace chování funguje nejlépe, když změníte své chování (bez ohledu na to, co si myslíte), je to dostatečné, aby byl zaručen výsledek. Například pokud přestanete dělat nepromyšlené nákupy, ušetříte peníze bez ohledu na to, co si o sobě myslíte.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů