Otočte se směrem k úspěchu – 2. část

Souhlasím s behavioristy, že motivace následuje akci. Když se dostanete k akci, i když nejste původně motivováni tak učinit, zjistíte, že vaše motivace se automaticky zvyšuje. Produktivní den může být velmi motivující.

Základní myšlenkou cíleného chování je kontrola a substituce. Zjistěte, jaké kroky musíte podniknout, abyste získali požadované výsledky (to znamená, jak se musíte chovat). Pak tyto kroky učiňte. Vždy se chováte nějakým způsobem – proto se ujistěte, že vaše chování vám poskytne požadované výsledky. Pokud se nechováte způsobem, který je v souladu s vašimi cíli, převezmete kontrolu nad situací a nahraďte správným chování to špatné. Pro mnoho cílů stačí, abyste právě včas vložili čas – prostým investováním dostatku času dosáhnete úspěchu z 80%.

Například dnes ráno jsem mohl spát až do 8:00 (ok, to ale je brzy pro některé lidi), mohl jsem si dát dobrou snídani a sledovat World Poker Tour. A jaký by to přineslo výsledek… téměř nic. Já bych nebyl blíže svým cílům. Nebylo by to ani vzrušující ani zábavné … jen líné.

Ale dnes jsem vstával v 5 hodin, šel rovnou na počítač, strávil čtyři hodiny psaním nové řeči od začátku, zatímco zbytek rodiny ještě spal. Dal jsem si rychlou snídani a diskutoval o plánech pro den se svou manželkou, strávil další dvě hodiny děláním potřebných věci pro software Dexterity – Obratnost, a pak spustil vstup na tomto blogu. Takže v sobotu ráno jsem strávil šest hodin produktivní prací, která mě přibližuje k cílům. A nebylo to těžké. Právě jsem dnes ráno nahradil lenošní poctivou prací. Proto se cítím plný energie, místo aby jsem byl unavený.

Problémem je, že většina lidí má nevědomě podmíněné chování, které zaručí průměrné výsledky. Podívejte se zpět na své chování za poslední měsíc. Byly vaše výsledky shodné s vaší činností? Pokud strávíte další měsíc chováním jinak, změní se vaše výsledky? Kde vidíte nesrovnalosti mezi výsledky a současnými zvyky chování? Jaké změny byste chtěli učinit?

V příštím záznamu vám vysvětlím, jak používat chování tak, abyste zlomili špatné návyky a vytvářeli návyky nové. A vůbec to nezahrnuje vůli.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů