Soutěž humorného mluvení

Včera večer jsem se zúčastnil soutěže diváků humornéhomluvení Toastmasters v kalifornském hotelu v centru Las Vegas. Bylo to velmi konkurenční a já jsem získal druhé místo. Získatelem prvního místa byla Linda Bown, která zvítězila se skvělým projevem pod názvem „Oh, Nepořádek, můj nepořádek.“ Zvláštní klub, Jackpot Speakers, se specializuje na koučování svých členů, aby vyhráli soutěže. Přestože zvítězit bylo mým cílem (a v tomto ohledu velmi ambiciózním), nebylo pro mě zklamání, umístit se na druhém místě, zejména vzhledem k tomu, jak skvělí a talentovaní byli ostatní mluvčí. Vím, že jsem udělal to nejlepší, co jsem mohl.

S časem, který jsem měl možnost věnovat se této soutěži i zpětné vazbě, kterou jsem obdržel, si myslím, že bych nemohl dopadnout lépe, než jsem dopadl. Jeden z členů klubu mi řekl po projevu, že nemůže navrhnout nic, co by se mělo zlepšit. Jsem rád, že jsem si vedl tak dobře, protože jsem byl v klubu Toastmaster již 4,5 měsíce, zatímco průměr ostatních mluvčích byl asi 5 let. Jsem si jistý, že jsem také nejmladší mluvčí. Je to docela vzrušující, když si představuji, kde budu za 5 let v tomto tempu. Jsou to některé talenty, které bych nikdy neměl příležitost rozvíjet, kdybych se nerozhodl připojit k Toastmasters. Musím poděkovat všem členům mého klubu, Starmasters, za jejich ohromnou pomoc a podporu. Už se těším na jarní soutěž.

Velmi gratuluji Rachel Tuller, velmi talentovanému členovi klubu, která získala první místo v hodnotící soutěži. Hodnocená soutěž se koná ve spojení s humornou soutěží řeči každý podzim. Hodnotitelé soutěží na základě toho, kdo dává nejlepší slovní hodnocení daného cílového projevu. Budu soustředěný na Rachel, aby vyhrála okresní soutěž za dva týdny.

Růst byl již dlouho mou osobnostní hodnotou a soutěžím v této soutěži prostřednictvím úrovně klubu, oblasti a divizí byl to pro mě úžasný zážitek dalšího růstu. Minulý večer jsem byl pozván prezidentem klubu Jackpot Speakers ‚Club, abych se zúčastnil jejich příští schůzky jako host (což je vlastně dnes odpoledne), takže si myslím, že tam půjdu a zaplatím jim za návštěvu. Jedna věc, kterou na Toastmasters miluju, je zralost a pocit čestnosti členů. Přestože soutěž byla sama o sobě velmi konkurenceschopná, konkurenti se navzájem podporují a dodávají si odvahu.

Právě teď mám pocit nesmírného vzrušení ohledně mé budoucnosti v mluvení, protože jsem udělal to nejlepší a dostal se až na úroveň svých limitů. Mnoho lidí interpretuje tento druh události jako selhání, ale já to vidím jako opak. Vzpomínáte si na 17. října o modelování? Nyní jsem identifikoval ještě jednu osobu, kterou můžu modelovat v řeči, Linda Bownová.
A uvidím ji za pár hodin a budu mít možnost se učit od ní a jejích spoluhráčů. Jsem v tomto ohledu něco borgského – rád bych využil příležitostí, jak osvojit znalosti, které jsou v hlavách jiných lidí. A dokud nebudeme mít osobní zařízení pro přenos mysli, není lepší způsob, jak to udělat, než konverzace tváří v tvář.

Takže pokud se někdy ocitnete v rozporu s vašimi hranicemi v určité oblasti svého života, zjistěte, jestli najdete někoho, kdo je již v tomto životě překročil. Pak ho pozvěte na oběd. Kromě nápadů, které se naučíte, jen z toho, že se s takovou osobou setkáte, získáte novou perspektivu – pocit energie a potenciálu – to vás bude motivovat k jednání. Je to jako kdyby se vaše baterie dobíjely. Samozřejmě jde o pravý opak; pokud se nejprve spojíte s lidmi, kteří vás nebudou tlačit k tomu, abyste dosáhli toho nejlepšího, dostanete více z toho samého a nebudete mít zkušenosti s mnohem vyšší úrovní naplnění.

Vítězství je život.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů