Zvyšte své vědomí

Život se zmenšuje nebo se rozšiřuje v poměru k odvaze člověka.
– Anais Nin

Odvaha je cena, kterou život přebírá za poskytnutí míru.
– Amelii Earhartová

Získáte sílu, odvahu a důvěru každou zkušeností, před kterou jste opravdu přestali klepat strachy. Můžete říci sami sobě: „Přežil jsem tuto hrůzu. Mohu přijmout další výzvu, která přichází. „Musíte udělat to, co si myslíte, že nemůžete udělat.
– Eleanor Roosevelt

Cesta z tohoto začarovaného cyklu je vyvolat vaši odvahu a konfrontovat vnitřní hlas. Najděte místo, kde můžete být sám s perem a papírem (nebo počítačem a klávesnicí). Poslechněte ten hlas a postavte se k tomu, co vám říká, bez ohledu na to, jak těžké je to slyšet. (Hlas je jen abstrakcí – možná vůbec neslyšíte slova, místo toho vidíte, co byste měli dělat, nebo to jednoduše cítíte emocionálně, ale v příkladech budu i nadále odkazovat na hlas.) Tento hlas vám může říci, že vaše manželství je po deseti letech mrtvé a odmítáte si to přiznat, protože se bojíte rozvodu. Hlas vám může říci, že se obáváte, že pokud zahájíte vlastní podnikání, pravděpodobně selžete, a proto zůstáváte v práci, která vás nenaplňuje a kde nerostete. Může vám říct, že jste se přestali snažit zhubnout, protože jste tolikrát selhali a jste závislí na jídle. Může vám říct, že přátelé, s nimiž se nyní setkáváte, jsou neslučitelní s osobou, se kterou chcete žít, a že musíte opustit jednu skupinu a postavit novou. Může vám říci, že jste vždycky chtěli být hercem nebo spisovatelem, ale usadili jste se na prodejní pozici, protože se zdála bezpečnější a klidnější. Může vám říci, že jste vždy chtěli pomáhat lidem, kteří to potřebují, ale nedělali jste to tak, jak byste měli. Může vám říct, že ztrácíte svůj talent.

Zjistěte, zda můžete hlas snížit pouze na jedno nebo dvě slova. Co vám říká, abyste udělali? Zanechat, opustit. Přestat. Mluvit. Napsat. Tančit. Hrát. Cvičit. Prodat. Změnit. Přejít dál. Pustit. Dotázat se. Učit se. Odpustit. Cokoliv z toho vám hlas řekne, to napište. Možná máte dokonce jiná slova pro každou oblast svého života.

Nyní musíte přijmout obtížný krok vědomě si uvědomit, že to je to, co opravdu chcete. Je to v pořádku, pokud si myslíte, že je to pro vás nemožné. Je přirozené, pokud nevidíte, jaké to někdy můžete mít. Ale nepopírejte, že to chcete. Snižujete své vědomí, když to uděláte. Když se podíváte na tělo s nadváhou, přiznejte, že opravdu chcete být fit a zdravý. Když si zapálíte další cigaretu, nepopírejte, že chcete být nekuřákem. Když se setkáte s potenciálním partnerem vašich snů, nepopírejte, že byste rádi měli vztah s touto osobou. Když se setkáte s člověkem, který se zdá být v dokonalé symbióze se sebou samým, nepopírejte, že toužíte mít je vnitřní rozpoložení. Odejděte z odmítnutí. Místo toho se přemístěte na místo, kde si přiznáte: „Já to opravdu chci, ale nemám pocit, že jsem v současné době schopen toho dosáhnout.“ Je naprosto v pořádku, když chcete něco, o čem si myslíte, že nemůžete mít. A vy se zcela určitě mýlíte při závěru, že to nemůžete mít. Ze všeho nejdřív si přestaňte lhát a předstírat, že to nechcete.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

50% hotovo

Dokončete stahování: Vložte níže váš e-mail a klikněte na tlačítko pro přehrání audionahrávky.

Stáhněte si nyní ZDARMA audionahrávku

Ochrana údajů